مراسم‌ها

هدف از اجرای مراسمات مذهبی و ملّی در دبیرستان صلحا نه تنها تقویت درون مایه‏‌های فکری دانش‌‏آموزان است بلکه ارتقای مسئولیت‏‌پذیری و ایده‌‏پردازی ایشان نیز هست با این رویکرد، مراسم‌ها به سه دسته تقسیم می‏‌شوند.

1- مراسم‌های درجه 1: ویژگی این دسته این است که اجرای آن به عهده یک پایه است و مخاطب آن همه دانش‌‏آموزان دبیرستان هستند. تهیه محتوا طراحی و اجرا مسائلی هستند که همگی به عهده دانش‌‏آموزان آن پایه است. با این توصیفات زمان مراسم عموماً بیش از یک ساعت درسی است.

2- مراسم‌های درجه 2: طراحی این دسته از مراسم به صورت پیش فرض به عهده مدرسه می‌‏باشد و در اجرا می‌‏تواند از دانش‌‏آموزان همه پایه‏‌ها بهره بگیرد. از سوی دیگر زمان اجرای آن محدود به تجمیع ساعات نماز و بازی و ناهار می‌‏باشد.

3- مراسم‌های درجه 3: ویژگی این دسته از مراسم‌ها این است که به تبلیغات محیطی محدود می‏‌باشد و هیچ زمانی را از کلاس‏‌ها و برنامه‏‌های جاری مدرسه به خود اختصاص نمی‌‏دهد. البته استفاده از محصولات دانش‌‏آموزی اولویت دارد.

-در ایام شیوع ویروس کرونا دبیرستان صلحا با ساخت ویژه برنامه های مناسبتی سعی در ارتباط مفید با دانش آموزان دارد.در زیر لینک فایل های ضبط شده در ایام نوروز وماه مبارک رمضان قرار دارد.